Projektai

Nuo 1998 metų Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai dalyvauja įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose. Jų dėka prasiplėtė rūmų tarptautinis bendradarbiavimas, atsirado naujų partnerių, o taip pat ir naujų projektinių idėjų. Projektuose dalyvauja ir nemaža dalis Kauno PPA rūmų narių – tiek verslo įmonių, tiek mokymo institucijų atstovų.

Būsena


Stresas darbe LYGU neefektyvi įmonės veikla ir gerų darbuotojų tekamumas

Verslo atstovai tvirtina, kad sėkmė versle neatsiejama nuo vadovų ir vadybininkų bendrųjų kompetencijų ugdymo. Nuolat kintančioje verslo aplinkoje neužtenka vien puikiai išmanyti darbą. Beveik kiekvieną dieną tenka susidurti su naujomis, nestandartinėmis užduotimis. Nuolatinė įtampa darbe tapo kasdieniniu palydovu, todėl vis didesnis dėmesys turi būti skiriamas dirbančiųjų fizinei ir psichologinei savijautai. Juk būtent stresas darbe – viena iš didžiausių problemų tiek ES, tiek Lietuvoje. Mokslininkai pastebėjo, kad apie 60-90 proc. dirbančiųjų į gydytojus kreipiasi dėl streso darbe sukeltų sveikatos sutrikimų. Bendrosios kompetencijos, tokios kaip atvirumas pokyčiams, konfliktų valdymas, lankstumas, kūrybiškumas, etc. leidžia susidoroti su naujais iššūkiais, pasiekti gerų veiklos rezultatų, tuo pačiu sumažina ir stresą darbe.

Mokymo naujovės Inovatyvios neformalaus mokymosi kompetencijų kūrimo ir mobilizacijos priemonės)

Leonardo da Vinci naujonių perkėlimo projektas „Mokymo naujovės“ (Inovatyvios neformalaus mokymosi kompetencijų kūrimo ir mobilizacijos priemonės), projekto Nr. ES/09/LLP-LdV/TOI/149050)

Pameistrystės plėtojimas Lietuvoje

Leonardo da Vinči naujovių perkėlimo projektas: “Pameistrystės plėtojimas Lietuvoje“, Nr.DE/10/LLP-LdV/TOI/147320.

„Viešųjų paslaugų ir informacijos teikimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, siekiant paskatinti naujų darbo vietų kūrimą“

Projekto tikslas - teikti finansų, personalo valdymo, klientų ir partnerių paieškos konsultacines paslaugas ir taip pagerinti verslo sąlygas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams ir asmenims, ketinantiems pradėti verslą arba jį plėsti.

Moterų verslumo ugdymas Europos Sąjungoje

Erasmus daugiašalis projektas: “Moterų verslumo ugdymas Europos Sąjungoje", Nr. 142364-LLP-1-2008-1-UK-ERASMUS-ECUE.

Lietuvoje veikia didžiausias verslo paramos tinklas Europoje – Enterprise Europe Network

Enterprise Europe Network   (Europos įmonių tinklas) yra didžiausias pasaulyje, vieno langelio principu veikiantis, verslo paramos tinklas, kuris vienija beveik 600 organizacijų iš daugiau nei 60 šalių. Į tinklą susijungę organizacijos teikia paslaugas smulkiam ir vidutiniam verslui pasitelkdami duomenų bazes bei daugelio metų tarpusavio bendradarbiavimo patirtį. Tinkle veikiančios organizacijos teikia viešąsias NEMOKAMAS paslaugas, kurių tikslas – padėti įmonėms (ypatingai mažoms ir vidutinėms) plėtoti verslą, išeinant į tarptautines rinkas. Taip pat informuoti apie Europos Komisijos programas, iniciatyvas, reglamentus.

Ar mobiliosios technologijos pakeis mokymosi įpročius?

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos ataskaitoje, paskelbtoje 2010 metų vasario mėnesį, teigiama, kad iki 2011 metų pabaigos naujų mobiliojo ryšio abonentų skaičius pasieks 420 milijonų. Taigi, pasaulyje iš viso bus daugiau nei 5 milijardai tokio ryšio abonentų. Asmeninių kompiuterių pramonė traukiasi, nes sparčiai besivystančių rinkų vartotojai teikia pirmenybę mobiliesiems prietaisams. Du trečdaliai žmonijos yra mobiliojo ryšio abonentai. Lietuva taip pat neatsilieka, mūsų šalis - antra pasaulyje ir pirma Europoje pagal šviesolaidžio tinklo plėtrą, o  kas antras pirktas Lietuvoje mobilus telefonas yra išmanusis.

„Darbdavių ir darbuotojų socialinės partnerystės gebėjimų ugdymas ir kolektyvinių darbo santykių tobulinimas kauno ir marijampolės apskrityse“ nr. Vp1-1.1-sadm-02-k-01-007

Projekto tikslas -  skatinti socialinio dialogo plėtrą Kauno ir Marijampolės apskrityse. Projekto metu buvo vykdomi socialinio dialogo dalyvių mokymai, organizuotos partnerystės principų diegimo skatinimo akcijos, konferencijos, apskritieji stalai, skatinimas steigti darbuotojų saugos ir sveikatos komitetus bei parengta metodinė ir informacinė medžiagą. Projekto metu apmokyta 990 asmenų iš 10 organizacijų, pasirašytos 8 kolektyvinės sutartys, 1 teritorinė kolektyvinė sutartis, įsteigti 5 saugos ir sveikatos komitetai. Projektas prisideda prie Socialinio dialogo Lietuvoje stiprinimo programos, patvirtintos 2007 m. liepos 11 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 729 nuostatų įgyvendinimo.

Verslumas profesiniame mokyme ir Europos darbo rinkoje

Projekto tikslas : inovatyvių verslumo mokymo formų ir metodų perėmimas, atnaujinat profesinio mokymo dalykų metodinę medžiagą aktualiu Europos šalių darbo rinkai turiniu. Projekto koordinatorius : Vilkijos žemės ūkio mokykla.

Kompetencijos inovacijų plėtojimui metalo apdirbimo sektoriuje - COMINN Nr. 2010-1-ES1-LEO05-21050

Vytauto Didžiojo universitetas, bendradarbiaudamas su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariais, UAB „Mechel Nemunas“, UAB „Novameta“ bei kitomis metalo sektoriaus įmonėmis, įgyvendina Europos Sąjungos Leonardo da Vinci programos projektą „Kompetencijos inovacijų plėtojimui metalo apdirbimo sektoriuje – COMINN“.

Reklama dešinėje 5 pozicija

 

 

Teisindamiesi neretai įtikinėjame save, kad nepajėgiame pasiekti tikslo; iš tikrųjų esame ne bejėgiai, o bevaliai.

Fransua de Larošfuko

Renginių kalendorius

‹‹ 2018, Kovas ››
Pirm Antr Treč Ketv Penk Šešt Sekm
     
3
4
6
10
11
17
18
19
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
 

Baneriai I pozicija kairėje

Nario žodis

Benjaminas Žemaitis
 

Rūmų stiprybė, autoritetas ir įtaka visuomenėje priklauso nuo pačių narių, jų skaičiaus ir solidarumo.

Benjaminas Žemaitis, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas

Rūmų žinios, 2018-02-28, Nr. 623

nr 623.pdf 1,15 MB ;