Pradžia / Naujienos / Rūmų naujienos / Žengiant į Kinijos rinką verslui svarbu kooperuotis Versija spausdinimui

Žengiant į Kinijos rinką verslui svarbu kooperuotis

Žengiant į Kinijos rinką verslui svarbu kooperuotis

Kauno PPA rūmų atstovai dalyvavo Latvijos investicijų ir plėtros agentūros organizuotame renginyje „Meeting of China-CEEC Business Council and Business Support Organizations“. Renginio dalyviams (investicijų plėtros agentūrų, mokslo ir technologijų parkų, prekybos rūmų ir kitų organizacijų atstovams iš 16 Centrinės ir Rytų Europos (CRE) šalių bei Kinijos) buvo pristatyti Kauno PPA rūmai bei rūmų narių bendradarbiavimo su Kinija interesai.

Vyko konferencija apie tarptautinę prekybą tarp Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių. Didžiausias dėmesys buvo skirtas maisto produktų eksportui bei kylantiems iššūkiams. Asociacijos, skatinančios bendradarbiavimą tarp Kinijos ir CRE šalių žemės ūkio srityje, vykdantysis direktorius Vasil Gelev dalijosi įžvalgomis, jog dažnai norintys eksportuoti maisto produktus į Kiniją neįvertina HORECA (viešbučiai, restoranai ir kt.) sektoriaus – o jis gali būti paprastesnė galimybė žengti į rinką. Daugiau nei 10 metų darbo su Kinijos rinka patirties turintis lektorius rekomendavo įvertinti siūlomų maisto produktų galiojimo terminą (jis negali būti trumpesnis nei 6 mėnesiai) ir kainos pokytį – galutiniam vartotojui ji išauga net 8 kartus.

 Kroatijos prekybos rūmų vyresnioji teisininkė Jelena Dumičić ir Slovakijos investicijų ir tarptautinės prekybos plėtros agentūros konsultantė Kristina Valova dalijosi įmonių „Podravka“ ir „Vino Nitra“ sėkmės pavyzdžiais Kinijos rinkoje. Visi lektoriai vieningai kartojo – labai svarbu, kad CRE šalys ne konkuruotų, o bendradarbiautų. Kinijos rinka tokia didelė, kad norėdamos užpildyti bent dalį jos įmonės turi kooperuotis.

ES MVĮ Centro Kinijoje (EU SME Centre in Beijing) verslo plėtros konsultantas Rafael Jimenez kalbėjo apie e-komerciją kaip pirmąjį žingsnį į Kinijos rinką. Įžvalgomis apie intelektinės nuosavybės apsaugą Kinijos rinkoje dalijosi Michał Kłaczyński, MVĮ skirtos Kinijos pagalbos linijos intelektinės nuosavybės teisių klausimais (China IPR SME Helpdesk) išorinis ekspertas. Rudenį planuojami renginiai Lietuvoje, į kuriuos kviesime šių organizacijų ekspertus pasidalinti įžvalgomis, gerąja patirtimi su rūmų nariais.

Žengiant į Kinijos rinką verslui svarbu kooperuotis
Žengiant į Kinijos rinką verslui svarbu kooperuotis
Žengiant į Kinijos rinką verslui svarbu kooperuotis
Žengiant į Kinijos rinką verslui svarbu kooperuotis
Žengiant į Kinijos rinką verslui svarbu kooperuotis

Reklama dešinėje 5 pozicija

Archyvas

Pirm Antr Treč Ketv Penk Š Sekm
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

 

 

Nebijok žengti didelių žingsnių. Juk dviem mažais pasišokinėjimais bedugnės neįveiksi. 

Deividas Džordžas

Renginių kalendorius

‹‹ 2018, Birželis ››
Pirm Antr Treč Ketv Penk Šešt Sekm
       
1
2
3
4
5
8
9
10
12
13
15
16
17
18
23
24
25
28
29
30
 

Baneriai I pozicija kairėje

Nario žodis

 

Oro sąlygos politikoje permainingos, vyrauja lietus su žaibais ir perkūnija, stiprūs nepastovios krypties vėjai. Dažnas rūkas, matomumas blogas, vietomis formuojasi plikledis, todėl vairuoti tenka labai atsargiai. Tikimės ir linkime, kad visų lygių politikai sugebės vairuoti atsakingai ir nesukels didelių avarijų.

Benjaminas Žemaitis, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas

Rūmų žinios, 2018-05-28, Nr. 626

nr 626.pdf 1,18 MB ;