• Naujienos
  • Nori ramiai miegoti – sutartis sudaryki atsakingai

    Nori ramiai miegoti – sutartis sudaryki atsakingai

    Gegužės 22 d. Enterprise Europe Network, veikiantis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, ir Eksportuotojų klubas, bendradarbiaudami su advokatės Redos Žabolienės kontora METIDA, surengė mokomąjį seminarą „Teisiniai verslo aspektai Rusijos Federacijoje“. Jį vedė svečias iš Kaliningrado – advokatas Aleksandras Volkovas.

    Gausiai susirinkusiems Lietuvos įmonių atstovams buvo pristatytos temos: juridinių asmenų steigimas ir reorganizacija RF teritorijoje užsieniečiams, civilinės teisės sutarčių (pirkimo ir pardavimo, tiekimo, nuomos, paskolos, prekių pristatymo) sudarymo ypatumai ir teisminių ginčų ypatumai užsieniečiams.

    „Įsteigti įmonę Lietuvoje yra daug sudėtingiau nei Rusijoje. Užtenka 5 dienų, ir bendrovė jau gali veikti“, – tarsi padrąsindamas lietuvius paminėjo A. Volkovas. Lektorius įvardino keletą esminių skirtumų nuo lietuviškos įmonių steigimo praktikos. Rusijos Federacijoje įsteigta bendrovė gali veikti net neturėdama sąskaitos, nėra jokių apribojimų ir pavadinimo registravimui (gali būti net ir 10 įmonių su analogišku pavadinimu – identifikuojama pagal įmonės ir mokesčių mokėtojų kodus). A. Volkovas pabrėžė, jog vienintelis dalykas, be kurio negali veikti įmonė, tai generalinis direktorius. Jis privalomai turi būti rusas ar baltarusis, o jei užsienietis (bet ši praktika labai retai taikoma) – privaloma, jog jo gyvenamoji vieta būtų deklaruota Rusijoje.

    Gerų praktinių patarimų A. Volkovas davė lietuviams apie civilinės teisės sutarčių sudarymą. „Sudarykite sutartis atsakingai, kad po to galėtumėte miegoti ramiai“, – akcentavo teisininkas. Sutartyse turi būti nurodoma: sutarties pavadinimas, sutarties numeris, jos sudarymo vieta, data, abiejų pusių rekvizitai. Būtini įgaliotų asmenų parašai ir antspaudai (juridiniams asmenims). Ypatingai lektorius pabrėžė, jog sudarant sutartis būtina nepamiršti ir įtraukti punktą apie tai, kokios šalies teismas spręs ginčus sutarties netesybų atveju. To nepadarius, papuolama į aklavietę, nes lieka neaišku, kas sprendžia nesutarimus, kur kreiptis, o kiekviena pusė paprastai pageidauja ginčus spręsti savo šalyje. O jei netesybų atveju, pvz. Lietuvos teismas ginčą išspręstų, RF teismai tokio sprendimo gali ir nepripažinti.

    „Kuo detaliau sutartyje viską aprašysite, tuo mažiau problemų turėsite. O jei jų ir bus, tai jos bus išsprEndžiamos lengviau“, – sakė lektorius.

    Seminaro klausytojai buvo aktyvūs, pateikė svečiui daug klausimų apie įmonių teisines formas, mokesčius, galimybes pasitikrinti įmonių mokumą ir patikimumą, apie teisminius ginčus ir pan. Į visus klausimus lietuviai gavo išsamius, pavyzdžiais grįstus atsakymus.

    Po renginio ne vienas renginio dalyvis skubėjo apsikeisti su p. A. Volkovu vizitinėmis kortelėmis – seminaras ne tik davė reikalingų žinių, bet ir padėjo nutiesti kelius tolesniam dalykiniam bendradarbiavimui.


Skip to content