• Naujienos
  • Danijos technikos universiteto profesorius dr. Henrik Madsen svečiavosi „Novametoje“

    Danijos technikos universiteto profesorius  dr. Henrik Madsen svečiavosi „Novametoje“

    Birželio 16 d. UAB „Novameta“ vyko verslo informacinė popietė – susitikimas su Danijos technikos universiteto profesoriumi dr. Henrik Madsen ir Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto mokslininkais. Pagrindinis susitikimo tikslas – glaudinti bendradarbiavimą tarp mokslo ir verslo bei pasisemti gerosios patirties. Susitikimą inicijavo ir į svečius pakvietė Kpauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis.

    Pirmiausia vyko ekskursija po UAB „Novameta“, nerūdijančio plieno įrangos profesionalioms virtuvėms gamyklą. Susirinkę verslininkai bei mokslo atstovai turėjo galimybę apžiūrėti gamybines patalpas ir iš arčiau susipažinti su gamybos procesu. Įmonė didžiąją dalį produkcijos eksportuoja į Suomiją, Švediją, Norvegiją, Daniją, Vokietiją, Beniliukso šalis, Rusiją, Baltarusiją, Baltijos bei kitas valstybes.

    Įmonės direktorius Mindaugas Jonuškis pasakojo, kad bendrovė sparčiai auga – per pastaruosius tris mėnesius net 38 proc. Tokią sėkmę lėmė įmonės lankstumas ir prisitaikymas prie kiekvieno kliento poreikių. UAB „Novameta“ yra linkusi bendradarbiauti su mokslo institucijomis – nuolat priima studentus atlikti praktiką, buvo kreipęsi į Kauno technologijos universiteto mokslininkus dėl ventiliacijos sistemos kūrimo, tačiau mokslininkai nebuvo linkę dirbti kartu.

    Danijos technikos universiteto profesorius dr. Henrik Madsen pasakojo, kad Danijos universitetai glaudžiai bendradarbiauja su įmonėmis – studentai net apie 40 proc. studijų laiko praleidžia gamybinėse bendrovėse, iš kurių parsineša realias verslo problemas ir pasitelkdami mokslą ieško joms sprendimų. Pats verslas taip pat yra suinteresuotas bendradarbiauti. Danijos technikos universiteto studentai jau yra sukūrę efektyvesnes vėsinimo sistemas, programas finansų rinkų svyravimų stebėsenai bei priežiūrai ir kt.

    KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Bronė Narkevičienė sakė, kad Lietuvoje pramonė neišnaudoja mokslo, ypač matematikos, galimybių. Matematika gali padėti išspręsti pramonės problemas, taigi doc. dr. Bronė Narkevičienė kviečia verslo įmones bendradarbiauti ir įjungti studentus bei doktorantus į verslo veiklas.

    KPPAR prezidento Benjamino Žemaičio teigimu, svarbu surasti bendrą kalbą tarp mokslo ir verslo ir užtikrinti abipusiai naudingą bendradarbiavimą.





Skip to content