• Naujienos
  • Atidarytas KTU „Santakos“ slėnis

    Atidarytas KTU „Santakos“ slėnis

    Lapkričio 14 d. Kauno technologijos universitete atidarytas vienas svarbiausių jo objektų – „Santakos“ slėnis.

    „Slėnis Kaune – ambicingas projektas, bet būtent tokio Lietuvai šiandien reikia. Noriu padėkoti visiems, išdrįsusiems įgyvendinti šią idėją. Prieš dešimtį metų ji siejo tiek kairiąsias, tiek ir dešiniąsias Vyriausybes, – iškilmingo atidarymo metu kalbėjo KTU rektorius profesorius Petras Baršauskas.

    „Didžiuojuosi ir ypač džiaugiuosi. Atidaromas ne pastatas, bet integruotas mokslo, studijų ir verslo potencialas. Mokslinės minties komercializavimo produktas, nuo idėjos iki įmonės įkūrimo“, – spaudos konferencijos metu sakė KTU rektorius P.Baršauskas.

    Pasak ministro pirmininko A.Butkevičiaus, slėnis ne tik duos didžiulės naudos bendradarbiaujant mokslo ir verslo atstovams, bet padės populiarinti technologines specialybes. O šios mokslo šventovės atidarymas – istorinis įvykis ne tik Kaunui, bet ir visai Lietuvai.

    Atidarymo ceremonijoje dalyvavęs Europos Sąjungos mokslinių tyrimų, inovacijų ir mokslo reikalų komisaras Carlosas Moedas džiaugėsi, jog Lietuva sparčiai žengia mokslo ir inovacijų keliu.

    „Tai mano, kaip ES komisaro, pirmasis vizitas. Džiaugiuosi, kad šis vizitas – į jūsų šalį. Labai vertinu Lietuvos žmonių pastangas, tai, kaip jie eina šiuo keliu. Ši mokslo pažanga padės Europos žmonių gerovei, sukurti naujus produktus, gauti geresnius atlyginimus ir galų gale – geriau gyventi. Todėl manau, jog Lietuva – labai teisingame kelyje“, – džiaugėsi ES mokslinių tyrimų, inovacijų ir mokslo reikalų komisaras C.Moedas.

    KTU Mokslo ir technologijų centre bei Technologinio verslo inkubatoriuje įrengta apie 350 darbo vietų, sumontuotos įrangos vertė siekia beveik 89 mln. litų. Mokslinių tyrimų erdvių plotas siekia tūkst. kv. metrų plotą, 3,5 tūkst. kv. metrų skirta verslui. Projekto vertė siekia daugiau nei 150 mln. litų.

    Tarptautinėje konferencijoje „Lietuvos mokslas ir pramonė 2014: slėniai – paskata inovacijų ekonomikai“ dalyvavo per 700 mokslo, verslo ir valdžios atstovų.

    Atidarymo renginių metu visiems norintiems buvo suteikta galimybė apsilankyti mokslinėse laboratorijose, pabendrauti su jose dirbančiais mokslininkais.

Skip to content