• Naujienos
  • Ar 2015-ieji – palankus metas įsivesti eurą?

    Ar 2015-ieji – palankus metas įsivesti eurą?

    Tokį retorinį klausimą kėlė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose viešėjęs banko „Nordea
    “ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

    Verslo moterų tinklo ir Kauno Finansininkų klubo kvietimu su verslo bendruomene susitikęs vienas žymiausių šalies ekonomistų tvirtina, kad Lietuva jau nebegali neįsivesti euro. Tam padaryti laikas yra palankus: Lietuva stoja į antrosios pasaulyje valiutos zoną ir tampa antros pasaulyje ekonominės galios dalimi. Ž. Mauricas akcentuoja, kad į euro zonos ekonomiką ateina renesansas, o Rusijoje – „tamsieji viduramžiai“.

    Lietuva atitinka visus reikalaujamus Mastrichto kriterijus, ir ekonomistas nemato jokios rizikos likti už euro zonos ribos, išskyrus neapgalvotų sprendimų riziką.

    „Vieni teigia, kad įsivedus eurą viskas bus gerai, kiti tvirtina priešingai – viskas bus blogai. Tiesa glūdi per vidurį, nes ypatingai didelės įtakos jis tiesiog neatneš. Tai tik pinigo formos ir spalvos pasikeitimas“, – aiškina Ž. Mauricas.

    Atsakydamas į Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Finansininkų klubo vadovės Vaidos Butkuvienės klausimą dėl galimo valiutos keitimo kurso, Ž. Mauricas pareiškė esąs 100 proc. įsitikinęs, kad kursas liks toks, koks yra šiandien. „Kaip euro negali nebūti, taip negali būti keičiamas dabar fiksuotas kursas“, – teigė „Nordea“ vyriausiasis ekonomistas.

    Jo nuomone, kainų kilimas neišvengiamai vyks, nes jos kyla nuolat. Tik be euro tai vyksta nuosaikiau, o naujos valiutos įvedimas bus „didelė paskata“ keisti kainas.

    Kalbėdamas apie „baubus“, kuriuos įsivaizduoja žmonės, ekonomistas paminėjo galimus piktnaudžiavimus ir bandymus manipuliuoti kainomis, dalies tautinio indentiteto praradimą.

    Vis dėl to Ž. Mauricas atkreipia dėmesį, kad daugelyje šalių atsisakant nacionalinių valiutų būta skepticizmo, tačiau jo gerokai sumažėjo jau įvedus eurą.

Skip to content