Rūmų naujienos

Santaka: kur susitinka mokslas ir verslas | LSMU

Daugelio verslo įmonių atstovai skirtingai supranta bendradarbiavimo su mokslu naudą, tą konferencijoje „Santaka: kur susitinka mokslas ir verslas“, vykusioje gruodžio 1 d. galėjo išgirsti kartu su verslininkais bendravę mokslininkai. LSMU Neuromokslų instituto ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų surengtoje konferencijoje prisistatė mokslo ir verslo atstovai.

Temos: Verslo ir mokslo partnerystė 

ES valstybės narės parėmė viešosios interneto prieigos planą „WiFi4EU“

Valstybės narės parėmė Komisijos Pirmininko Jeano Claude‘o  Junckerio vos prieš tris mėnesius  pasiūlytą planą „WiFi4EU “, kuris turėtų padėti vietos valdžios institucijoms užtikrinti nemokamą belaidę interneto prieigą miestelių ir kaimų gyventojams bei svečiams visoje ES. Telekomunikacijų tarybos posėdyje ES ministrai pritarė Komisijos pasiūlymui teikti nemokamą WiFi prieigą pagrindiniuose visuomeninio gyvenimo centruose. Planą tikimasi pradėti įgyvendinti dar iki 2017 m. vasaros: kiekvieno ES miesto ar miestelio vietos valdžia galės teikti projektą, pagal kurį vietiniuose parkuose, aikštėse, bibliotekose ar kitose viešose erdvėse bus sukurta kokybiška nemokama belaidė interneto prieiga.

Europos Komisija rengia pirmą Europos profesinių gebėjimų savaitę

Gruodžio 5–9 d. Europos Komisija rengia pirmą Europos profesinių gebėjimų savaitę , siekdama įkvėpti žmones atrasti, panaudoti ir tobulinti savo gebėjimus ir talentą pasitelkiant profesinį mokymą. Tai vienas iš dešimties pagrindinių veiksmų, kuriuos Komisija siūlo pagal 2016 m. birželio mėn. pristatytą naują Europos įgūdžių darbotvarkę.  

Statybos ir architektūros paroda BUDMA 2017

2017 m. vasario 7- 10 d. Poznanėje vyks tarptautinė statybos ir architektūros paroda BUDMA 2017. Dalyviams siūlomos patrauklios sąlygos (apmokama kelionė, nakvynė ir kt; būtina dalyvauti ne mažiau kaip 12 susitikimų su parodos dalyviais).

Konferencija apie atvirųjų inovacijų ekosistemas

Rūmų nariai maloniai kviečiami į Gerovės visuomenės projekto AISTIS nacionalinę konferenciją „Atvirųjų inovacijų ekosistemos: technologinių, institucinių ir socialinių veiksnių sąveikų įgalinimas”, organizuojamą  KTU Atvirųjų inovacijų tyrimų klasterio, kuriam vadovauja prof. dr. M. Petraitė.

Pirmoji „InnovFin“ sutartis: investuojama į pažangią lietuviškų seifų gamybą

Pasirašyta pirmoji Investicijų plano Europai  sutartis Lietuvoje pagal „InnovFin“ priemonę mažoms ir vidutinėms įmonėms. Šiaulių bankas pasirašė paskolos sutartį su seifų gamybos bendrove „Seifuva“ – įmonei suteikta 689 tūkst. eurų paskola investicijoms į pažangią gamybos sistemą. Tai pirmoji Šiaulių banko paskola verslui, suteikta penkeriems metams pagal naująją inovatyvaus verslo finansavimo priemonę „InnovFin“.

Bus pristatytas antikorupcinis vadovas verslui

Gruodžio 9 d. 9.00 val. Tarptautinės antikorupcijos dienos proga verslo, nevyriausybinio ir valstybinio sektoriaus atstovai kviečiami į viešą konsultaciją, kurios metu dalinsimės idėjomis ir ieškosime galimybių bendriems projektams antikorupcinei aplinkai stiprinti. 

Europos verslininkų apklausa

Vokietijoje įsikūrusio Schöpflino fondo iniciatyva vykdoma tarptautinė mažųjų ir vidutinių įmonių Europos šalyse apklausa. Ja siekiama sužinoti, kiek verslininkai informuoti apie ES laisvosios prekybos susitarimų su JAV (angliška santrumpa TTIP) ir Kanada (angl. CETA) galimą poveikį.

Seminaras dėl „Regio Invest LT+“

Rengiamas Europos Sąjungos investicijų veiksmų programos priemonės  „Regio Invest LT+“ seminaras,  skirtas planuojantiems teikti paraiškas.

Verslo moterys dalykinį bendravimą derina su pramoga

Lapkričio 24 d. „Žalgirio“ arenoje, advokatų profesinės bendrijos „Magnusson ir partneriai“ VIP ložėje susirinkusios Verslo moterų tinklo Kauno regiono grupės narės aptarė naujojo Darbo kodekso niuansus, praktinius aspektus ir konkrečius pavyzdžius su advokate Rūta Didike. Vėliau verslo moterys aistringai palaikė Kauno „Žalgirį“ ir džiaugėsi puikia pergale prieš Bambergo „Brose“!

Temos: Rūmų klubai 

Sveikinimų dėžutė

Rūmų nariams siūlome nemokamą galimybę paskutiniame šių metų "Rūmų žinių" numeryje  pasveikinti su šventėmis ir artėjančiais Naujaisiais metais savo kolegas, rūmų bendruomenės narius, klubų draugus, partnerius ir kt. Sveikinimo tekstas turi būti apie 500 spaudos ženklų. Visi gauti sveikinimai bus maketuoti vienu stiliumi, tad nuotraukos, atviruko ar atskiro maketo nereikia, pakaks sveikinimo teksto (wordinis variantas).

Sveikinimų lauksime iki gruodžio 8 d. el. paštu audrone.jankuviene@chamber.lt

Mažinamas skaitmeninių įgūdžių Europoje trūkumas

Įgyvendindama birželio 10 d. pristatytą Europos įgūdžių darbotvarkę , Europos Komisija kartu su valstybėmis narėmis, įmonėmis, socialiniais partneriais, nevyriausybinėmis organizacijomis ir mokymo paslaugų teikėjais, įskaitant „European Digital SME Alliance“ , ESRI , SAP , ECDL  ir „Google“ , pradeda  Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicijos iniciatyvą , kad padėtų patenkinti didžiulį itin svarbių šiuolaikinėje darbo rinkoje ir visuomenėje skaitmeninių įgūdžių poreikį Europoje. Skaičiuojama, kad Europoje 2020 m. gali trūkti iki 750 000 informacijos ir ryšių technologijų specialistų.

Daugiau iš „Rūmų naujienos“

Reklama dešinėje 5 pozicija

Apklausos

Kaip vertinate naujos Vyriausybės programą?

Daugiau iš skyriaus „Apklausos“

 

Pesimistas - tai toks žmogus, kuris iš dviejų blogybių pasirenka abi.

Oskaras Vaildas

Renginių kalendorius

‹‹ 2016, Gruodis ››
Pirm Antr Treč Ketv Penk Šešt Sekm
     
2
3
4
5
6
8
10
11
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Baneriai I pozicija kairėje

Nario žodis

Iš bankų skolinasi valstybė, o negali bankrutuoti, taigi bankai išvengia rizikos ir dar neblogai uždirba. Kol valstybė skolinsis, tol bankai neskolins verslui.
 

Iš bankų skolinasi valstybė, o negali bankrutuoti, taigi bankai išvengia rizikos ir dar neblogai uždirba. Kol valstybė skolinsis, tol bankai neskolins verslui.

Rimantas Grabauskas, AB„Vernitas“ komercijos direktorius

Mokymai ir konsultacijos

Lietuvos ir Vokietijos UAB „Tuvlita“

Lietuvos ir Vokietijos UAB „Tuvlita“, Konsultavimo tarnybos Kauno skyrius

Rūmų žinios, 2016-11-24, Nr. 610

nr610.pdf 1,41 MB ;