• Naujienos
  • Santaka: kur susitinka mokslas ir verslas | LSMU

    Santaka: kur susitinka mokslas ir verslas | LSMU

    Daugelio verslo įmonių atstovai skirtingai supranta bendradarbiavimo su mokslu naudą, tą konferencijoje „Santaka: kur susitinka mokslas ir verslas“, vykusioje gruodžio 1 d. galėjo išgirsti kartu su verslininkais bendravę mokslininkai. LSMU Neuromokslų instituto ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų surengtoje konferencijoje prisistatė mokslo ir verslo atstovai.

    Daug dėmesio buvo skirta diskusijoms apie mokslo ir verslo poreikius, palankias bendradarbiavimo sritis. Aptartos verslo perspektyvos, specializuotos pramonės šakos, kuriose atsirastų galimybės panaudoti LSMU mokslininkų sukurtas metodikas, mokslo tyrimus, rezultatus ar suteikti gautų duomenų interpretavimo galimybes ir siūlyti verslui tam tikras rekomendacijas. Konferencijoje buvo analizuojami ir bendradarbiavimo naudos aspektai bei išsakyti lūkesčiai, mintys ir pageidavimai bei aptarti konkretūs sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdžiai.

    Susirinkusiuosius sveikino LSMU prorektorė mokslui prof. Vaiva Lesauskaitė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis, LSMU Neuromokslų instituto direktorius prof. Arimantas Tamašauskas.

    Pristatymą apie LSMU universiteto veiklas ir galimybes pristatė prof. Vaiva Lesauskaitė, LSMU prorektorė mokslui. VšĮ „Versli Lietuva“ vyr. projektų vadovas Mantas Zamžickas savo pranešime pabrėžė eksporto duomenų bazės galimybes ir svarbą bei pagalbą verslui ir mokslui užmezgant kontaktus ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Pasiūlė aktyviai naudotis Lietuvos diasporos programa.

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis pristatė rūmų veiklą ir galimybes skatinant verslo ir mokslo partnerystę.

    Pagrindinis konferencijos tikslas buvo sukviesti verslo ir mokslo atstovus bendrai diskusijai. LSMU teisinė bazė yra pakankama, kad būtų kuriamos įmonės tiek su fiziniais, tiek su juridiniais asmenimis. Daugeliu bendradarbiavimo atvejų aptariamos skirtingos sąlygos ir pasirenkamas tinkamiausias bendradarbiavimo variantas derybų metu.

    Po konferencijos vyko įdomi diskusija, taip pat buvo išklausyti verslo atstovų pasisakymai bei specifiniai pasiūlymai kitiems renginiams. Verslininkai tikisi, kad netolimoje ateityje iš mokslininkų jiems pavyks išgirsti ir konkrečių pasiūlymų, kad mokslininkai pasistengs bendrauti populiariąja kalba, kurią suprastų ne tik mokslo pasaulio atstovai.

    LSMU Plėtros tarnybos vadovė L. Matusevičienė pabrėžė, kad ateityje vyks daug specializuotų renginių – konferencijų ir susitikimų pagal veiklos sritis (medicinos prietaisai, farmacijos ir kiti produktai, naujos technologijos bei įranga ne tik medicinoje, bet ir žemės ūkyje ir t. t.).




Skip to content